sobota, 5 marca 2016

Owoce z wyspy Reunion

Dzis zdradzę wam wielki sekret, który zapewni wam zdrowie, długie życie piękna sylwetkę i radość...
Jest to bardzo prosta recepta, ale niestety bardzo niedoceniana... a może to tez z powodu niewiedzy i niewystarczającej edukacji, jaka otrzymaliśmy... a jednak Natura codzien niemal daje nam liczne przykłady, ze zaufać jej, to jedyne wyjście dla człowieka...
Chcecie być zdrowi, radośni, w formie? Chcecie uniknąć chorób i problemów zdrowotnych? Chcecie uleczyć wasz organizm może już walczący z choroba? Recepta jest jedna - Jedzcie OWOCE!


Nie jeden czy dwa, nie jako przekąska, nie od czasu do czasu, ale jako główny posiłek!
Niewiele osób wie, czy zdaje sobie sprawę, ze owoce są pełnowartościowym posiłkiem, zawierają WSZYSTKO czego nasze ciało potrzebuje!
Tak tak, owoce maja białko, tłuszcze, omega 3... oraz zdrowy i doskonale przyswajalny cukier, który odżywia a nie truje nasze komórki...
Po kilku latach na owocowej diecie, możemy, jak wiele innych osób, być przykładem, zdrowia, siły i urody... Dieta skomponowana z owoców z dodatkiem warzyw, zieleniny i nieco nasion i orzechów (niecodziennie) jest dziś naukowo udowodniona jako najbardziej optymalna dla ciała ludzkiego. Potem, dla niektórych osób, dodatek gotowanych warzyw, ziemniaków, ryżu, czy kaszy jest dobra opcja, łatwiej akceptowana społecznie.
My, po wielu latach rożnych "eksperymentów", ale przede wszystkim głębokich poszukiwań i dzięki ogromnej wiedzy, jaka dziś mamy na temat żywności, wolimy jeść 100% surowo i tak czujemy się najlepiej. Prawda jest, ze jeśli nie ma się za sobą długiego (przynajmniej kilka miesięcy) okresu z 100% surowa dieta, nie można zdać sobie sprawy z różnicy pomiędzy gotowanym, a surowym....
Ale przejdźmy do tematu. Jako ze, w tek porze roku niewiele jest dobrych owoców, tutaj gdzie mieszkamy, zdecydowaliśmy się zamówić karton owoców z wyspy Réunion. Nie jest to tania sprawa, ale zrobiliśmy sobie pewien prezent :)


Dostaliśmy wiec:
banany "mignone" (małe banany bardzo smaczne o gęstej konsystencji!),
mango "José" (jedno z najlepszych na świecie - naprawdę doskonale, ale nie najpiękniejsze :) )
owoce smoka (Dragon Fruit/Fruit du Dragon) - o smaku buraka... raczej mdłe, ale za to prawdziwa bomba witaminowa!
Longany (longanis) kuzyny Litchi, bardzo słodkie, DOSKONALE! to jedno z moich ulubionych owoców
Ananasa Victoria - bardzo słodki i "chrupiący", jeden z najlepszych, jakie jadlam...
3 avocado, niestety nie mieliśmy szczęścia... wodniste i bez smaku
Oraz owoce Pasji - niesamowite!
To było prawdziwe święto przez kilka dni :)

Owoc Smoka i Longanis

Mango José
Wiec chciałam się z wami podzielić doświadczeniem!
Owoce te można zamówić via Colis-Indigo
Jeśli przypadkiem macie możliwość zrobić podobnie, możecie otrzymać 10% rabatu jeśli zadzwonicie od Karoliny i Abla (mówią po francusku).
Tymczasem zachęcam gorąco: Jedzcie owoce! 
Karolina i Abel

4 komentarze: