piątek, 18 czerwca 2010

Skąd bierze się osteoporoza i… nadwaga oraz napięcie przedmiesiączkowe…?

“Zdrowe kości?” i natychmiast nasuwa nam się nam odpowiedż nabiał i wapń! ale czy to cała prawda?
Udowodnionym faktem jest, iż weganie (niespożywający żadnych produktów zwierzęcych, w tym także nabiałów!) generalnie nie chorują na osteoporozę, podobnie jak chińczycy, czy też japończycy, kóży praktycznie nie spożywają produktów mlecznych na codzień. Natomiast spożywający ogromne ilości nabiałów amerykanie są najbardziej dotknięci tą dolegliwością. Gdzie jest więc prawda?
Kolejnym interesującym odkryciem jest fakt, iż to biały rafinowany cukier (obecny we wszelkich produktach spozywczych dostępnych w sklepach, zerknijcie na etykietki!), biala mąka, rafinowana sól, gotowane (nienasycone tluszcze stają się nasycone pod wpływem temperatury) i rafinowane tluszcze pozbawione wszelkich substancji mineralnych nie mogą wejść w naturalne reakcje biofizjologiczne w ciele. 'Pożyczają’ więc minerały z naszego organizmu, by trawienie i metabolizm mogły zaistnieć. Biały cukier potrzebuje ogromnych rezerw wapnia, by stać się ‘członkiem’ alchemii metabolizmu… Efektem wysoko mlecznej i ‘słodkiej’ diety (jogurty owocowe, serki homogenizowane, kawa w mlekiem i cukrem, wszelkie słodycze, etc.) jest właśnie osteoporoza, nie licząc poważnych problemów rozchwianego metabolizmu, jak nadwaga, nadciśnienie, problemy hormonalne i z nich wynikające: napięcie przedmiesiączkowe, nerwowość, problemy okresu menopauzy (jest to naturalny moment w życiu każdej kobiety i nie powodów na ŻADNE dolegliwości!!!) zmiany nastrojów, etc.
Wg wielu badań (m.in. ‘Raport Campbell’, Colins Campbell), a także na podstawie moich własnych doświadczeń, MLEKO i jego przetwory nie są rozwiązaniem na mocne kości, wręcz przeciwnie!!! ich codzienne spożywanie jest szkodliwe dla zdrowia i dla sylwetki.
A co w zamian? ZIELONE LIŚCIE!!!! Sałaty, kapusty, szpinak, natki warzyw, zioła, i nasze popularne ogrodowe chwasty, z których większość jest jadalna!!! Filizanka posiekanej pokrzywy, jarmużu, czy liści rzodkiewki z kilkoma młodymi liśćmi mleczu dostarcza WIĘCEJ wapnia niż mleko, czy ser. Także brokuły, migdały, sezam, oraz algi są doskonałymi źródłami wapnia, a także wielu innych niezbędnych nam minerałów!
Czytajcie, zadawajcie pytania, obserwujcie i nie dajcie się zwieść… Dobrych i świadomych wyborów życze.
Karolina   masz pytanie? Napisz: karolina.bocko@gmail.com
Super Wapniowy SHAKE
1 bardzo dojrzały banan, 1 pomarańcz, łyżka nasion sezamu, kilka liści sałaty i kilka gałazek natki pietruszki, filiżanka wody, ewentualnie trochę miodu
Włożyć wszystkie składniki do blendera. Dokładnie zmiksować na jednolity koktail. dowolną ilość popijać powoli na śniadanie (apetyt wam powie, kiedy ciało otrzymało, to czego mu trzeba)
Sezam można zastąpić namoczonymi migdałami, a pomarańcz, dowolnym sezonowym soczystym owocem)

4 komentarze:

 1. Cukier, mąka i sól to biała smierć. Chyba dodam do tego też mleko. Słyszałem że mieszanka mleka i cukru np jogurty owocowe to bardzo złe połączenie.

  Fajny artykuł, staram się jeść dużo zieleniny. Jak już będę miał ogródek i w nim chwasty to może i na nie się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo, bardzo mądre słowa. Mleka krowiego to nawet dzieci nie powinny pić a dorosły człowiek absolutnie . Właśnie mleko wbrew powszechnemu przekonaniu wytrąca wapń.
  Nie powinno też łączyć się mleka z owocami.
  Dodam Twój blog do ulubionych, podoba mi się Twój styl.

  OdpowiedzUsuń
 3. KONCENTRACJA NATURALNEJ ENERGII ORAZ WAPNIA W ILOŚCI IMPONUJĄCEJ; TO TZW. CHLEB NA OSTEOPOROZĘ:
  Ugotuj i upiecz koniecznie, ponad 4500 j. m. wapnia. Zwiększamy gęstość kości i ich odporność na złamania.

  SKŁADNIKI TO, CHLEB TYPU KR-IRL; ORAZ ZMIELONE KRĘGOSŁUPY I OŚCI:
  Czyli całe SZKIELETY RYB. Skuteczne i działa. To kłopot, że nie kupisz tego chleba, nikt go nie piecze, nikt na nim nie zarabia, ale samemu upiec WARTO !! Odnośnie konsumpcji to ostatnie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego.

  TAKIE ODŻYWIANIE NIE JEST DROGIE, A WRĘCZ WYJĄTKOWO TANIE:
  Koszt 1 szt. mini chlebka to 15-20 groszy czyli całodzienne wyżywienie 1 osoby nie przekroczy 2,00 zł. Zjadamy mniej droższych produktów, a to dlatego; że CHLEB typu KR-IRL, syci niewyobrażalnie przez 4-5 godz. Eliminuje skutecznie tzw. wilczy głód, gwarantując przy tym odżywienie biologicznie WZORCOWE.

  OdpowiedzUsuń